USŁUGA LEGIMI DOSTĘPNA DLA NASZYCH CZYTELNIKÓW!!!

Od 1 kwietnia 2020 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich dołączyła do grona 21 bibliotek z Województwa Pomorskiego tworzących Legimi – Konsorcjum Pomorskie. Dzięki temu nasi Czytelnicy uzyskają dostęp do 60 tysięcy e-booków i audiobooków na własnym urządzeniu (smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku ebooków) podłączonym do Internetu.
Osoby zainteresowane taką formą czytania muszą zgłosić się do jednej z naszych bibliotek w Trąbkach Wielkich, w Sobowidzu lub w Mierzeszynie i odebrać kod. Jednak z uwagi na aktualnie zamknięte biblioteki z powodu zagrożenia koronawirusem i brak możliwości odbioru osobistego, kody można otrzymać drogą elektroniczną, wysyłając prośbę o kod na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i podając swój numer karty bibliotecznej (Karty do Kultury).
Otrzymany kod należy aktywować w tym samym miesiącu kalendarzowym w którym został wydany, gdyż niewykorzystane nie przechodzą na kolejne miesiące. Kod jest ważny przez 30 dni od momentu aktywacji, po tym okresie dostęp do książek zostanie zablokowany. Jednak konto nadal będzie aktywne i po otrzymaniu kolejnego kodu można będzie kontynuować czytanie. Do skorzystania z usług konieczna jest rejestracja w serwisie Legimi, wpisanie otrzymanego kodu oraz akceptacja regulaminu na stronie www.legimi.pl/pomorskie
Z usługi dostępu do bezpłatnych ebooków dla czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Trąbkach Wielkich można korzystać na dwóch urządzeniach (np. smartfon i czytnik ebooków), a szczegóły odnośnie rejestracji, działania aplikacji i wymagań technicznych dostępne są na stronie pomoc.legimi.pl
Uwaga!!! Liczba kodów jest ograniczona i w przypadku wyczerpania dostępnej puli pozostaje oczekiwanie na przydział nowych z początkiem kolejnego miesiąca.
Poniżej zamieszczamy krótką instrukcję uruchomienia usługi:
1. Odbierz kod dostępu z biblioteki.
2. Wejdź na www.legimi.pl/pomorskie i wpisz numer kodu otrzymany w bibliotece.
3. Załóż indywidualne konto (dotyczy osób, które takiego wcześniej nie miały) i zainstaluj aplikację Legimi na swoim urządzeniu.
4. Pobierz wybrane książki na urządzenie.
5. Czytaj, czytaj i czytaj.
Zapraszamy po kody i do korzystania z zasobów Legimi.