ACH… CO TO BYŁ ZA DZIEŃ

W sobotę, 18 września 2021 roku, została odsłonięta tablica pamiątkowa z okazji rocznicy 700 lat Gołębiewka. Biało-czerwoną wstęgę przecięli Zastępca Wójta Gminy Trąbki Wielkie Jan Wiczling, Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniew Leszczyński, Pani Sołtys Gołębiewka Łucja Fibik oraz pomysłodawczyni i koordynatorka całego przedsięwzięcia Mariola Łabędzka. Obelisk uroczyście poświecił Proboszcz Parafii w Godziszewie ks. Rafał Zientara.
Kiedy przeszliśmy do świetlicy zostały złożone podziękowania

Czytaj więcej...

KSIĄŻKA PRZEKAZANA MIESZKAŃCOM GOŁĘBIEWKA

Informowaliśmy już o ukazaniu się nowej książki Dariusza Dolatowskiego pt. „Z dziejów sołectwa Gołębiewko w gminie Trąbki Wielkie od czasów najdawniejszych do 1945 roku”. Takie jak zwykle spotkanie promocyjne z udziałem autora nie może być obecnie zorganizowane. W związku z tym Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol i Przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie Zbigniew Leszczyński w dniu 5 stycznia 2021 roku przekazali książki dla mieszkańców Gołębiewka na ręce Pani Sołtys wsi Gołębiewko Łucji Fibik i Przewodniczącej

Czytaj więcej...

JEST JUŻ KSIĄŻKA O GOŁĘBIEWKU

Jest już najnowsza książka Dariusza Dolatowskiego pt. „Z dziejów sołectwa Gołębiewko w gminie Trąbki Wielkie od czasów najdawniejszych do 1945 roku”. Co prawda nie na Gwiazdkę, ale jednak dotarła. Typowego spotkania promocyjnego oczywiście nie będzie. O tym kiedy i gdzie będzie można zdobyć książkę poinformujemy zainteresowanych po Nowym Roku.
Przypominamy, że jest to ósma książka z serii wydawniczej "Poznajemy swoją Małą Ojczyznę".

Czytaj więcej...

KSIĄŻKA O HISTORII GOŁĘBIEWKA ODDANA DO DRUKU

W grudniu 2020 roku ukaże się ósmy tom w ramach serii wydawniczej „Poznajemy swoją Małą Ojczyznę”. Seria ta realizowana jest przez Gminę Trąbki Wielkie i Gminną Bibliotekę Publiczną w Trąbkach Wielkich. Dotychczas wydane zostały tomy poświęcone siedmiu sołectwom: w 2015 roku - Domachowo i Trąbki Małe, w 2016 roku - Mierzeszyn, w 2017 roku - Sobowidz i Pawłowo, w 2018 roku - Trąbki Wielkie, a w 2019 roku – Kłodawa. Obecnie do rąk czytelników trafi tom poświęcony Gołębiewku. Jego autorem,

Czytaj więcej...

BĘDZIE KSIĄŻKA O GOŁĘBIEWKU

Seria wydawnicza pt. „Poznajemy swoją Małą Ojczyznę” realizowana jest od 2015 roku przez Gminę Trąbki Wielkie i Gminną Bibliotekę Publiczną w Trąbkach Wielkich. Składa się ona z 7 książek. Dotychczas wydane dotyczą następujących sołectw: w 2015 roku - Domachowo i Trąbki Małe, w 2016 roku - Mierzeszyn, w 2017 roku - Sobowidz i Pawłowo, w 2018 roku - Trąbki Wielkie, a w 2019 roku – Kłodawa. Następnym sołectwem opisanym w naszej serii będzie Gołębiewko. Jej autorem, podobnie jak i poprzednich, będzie Dariusz Dolatowski.

Czytaj więcej...