GBP W PROGRAMIE ROZWOJU BIBLIOTEK

Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich zakwalifikowała się do 4. rundy Programu Rozwoju Bibliotek przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego!!! Znalazła się ona wśród 79 bibliotek z całej Polski, mimo, że zgłoszeń było dwa razy tyle. Z Województwa Pomorskiego, oprócz naszej GBP, w 4. rundzie PRB jest jeszcze 5 bibliotek: Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Roppla w Luzinie, Gminna Biblioteka Publiczna w Morzeszczynie, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk, Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Wybickiego w Sopocie i Biblioteka Miejska im. gen. Mariusza Zaruskiego w Ustce.
4. runda PRB będzie realizowana od 20 maja 2021 roku do końca 2022 roku. W tym czasie 3-osobowy Zespół Biblioteki będzie uczestniczył w szkoleniach, warsztatach i kursach mających na celu wzmocnienie roli informacyjnej i społecznej Biblioteki. Wsparcie w ramach Programu będzie obejmowało zarówno rozwój instytucjonalny Biblioteki, jak i opracowanie nowej oferty usług odpowiadających na aktualne potrzeby mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem usług, które mogą być dostarczane online. Poza tym nasza Biblioteka wzbogaci się o laptop Dell, tablet Lenovo i kamerę internetową Logitech o łącznej wartości prawie 6 tys. zł.
Liczymy, że dzięki udziałowi w PRB zdobędziemy nowe kompetencje, które pomogą zaprojektować sposób działania i zarządzania Biblioteką w nowych czasach, a także odpowiedzą na wyzwania, które pojawiły się w wyniku pandemii.


 Wstecz