MŁODZIEŻOWY DKK O KSIĄŻCE „CUDOWNY CHŁOPAK” R. J. PALLACIO

Po długiej wakacyjnej przerwie, w poniedziałek 28 października, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży podczas którego omówiona została książka pt. „Cudowny chłopak” R. J. Palacio.

August Pullman nie jest zwyczajnym chłopcem. W ciągu swojego zaledwie dziesięcioletniego życia przeszedł 27 operacji. Jego marzeniem jest mieć normalną twarz – taką jak każdy. Dotąd jego edukacją zajmowała się w domu jego mama, lecz teraz nastał czas, by chłopiec poszedł do szkoły. Początki są bardzo trudne. Nie wszyscy są przychylnie nastawieni do nowego ucznia. Jednak pobyt chłopca w szkole i jego urocze usposobienie stają się punktem zwrotnym w życiu całej szkoły.

Książka wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Klubowicze powiedzieli, że bardzo szybko się ją czytało, a to za sprawą zmiany narratorów. Również dzięki temu czytelnicy mogli poznać całą historię z punktu widzenia innych bohaterów. Większa część uczestników spotkania dodatkowo widziała film, który powstał na podstawie powieści.


 Wstecz