PROMOCJA KSIĄŻKI W UROCZYŚCIE OTWARTEJ ŚWIETLICY

W dniu 11 kwietnia 2015 roku w Domachowie odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej. Jednym z punktów programu tej uroczystości była promocja książki Dariusza Dolatowskiego „Z dziejów sołectwa Domachowo w Gminie Trąbki Wielkie od czasów najdawniejszych do 1945 roku”.
Wydarzeniu towarzyszyło spotkanie z jej autorem. Na wstępie zaskoczył wszystkich stwierdzeniem, że w latach 70 często odwiedzał Domachowo.

Następnie opowiadał jak zdobywał materiały do książki. Powiedział także wiele ciekawostek dotyczących Domachowa np.: o tym, że był tam cmentarz, że nigdy nie było karczmy, że planowany był przystanek kolejki wąskotorowej, że mieszkali tam teściowie niemieckiego poety Johanna Wolfganga Goethego. Tak zaciekawił on publiczność, że po spotkaniu bardzo szybko rozeszło się aż 139 egzemplarzy promowanej książki. Później ustawiła się długa kolejka do autora po autograf z dedykacją.
Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich, która jest jednocześnie wydawcą w/w książki. Każdego, kto chciałby ją nabyć, zapraszamy do naszych bibliotek w Trąbkach Wielkich, Sobowidzu i Mierzeszynie. Można ją tam kupić w cenie 10 zł.
Zdjęcia: GBP, Andrzej Markowski oraz ze strony www.parafia.i3k.pl Wstecz