Kolory, dźwięki, emocje… a wreszcie— decyzja przy sklepowej półce. Czy aby na pewno zawsze nasza? 
Podczas kolejnego spotkania Akademii Złotego Wieku mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu Leny Osińskiej-Pichety pt. „Kolory, dźwięki, emocje – jak reklamy sterują naszym mózgiem i portfelem”. Okazało się, że reklama to nie tylko chwytliwy slogan, ale prawdziwa gra z naszymi zmysłami i emocjami. Odpowiednio dobrane barwy, dźwięki i obrazy potrafią subtelnie wpływać na nasze wybory – często zanim jeszcze zdążymy się nad nimi zastanowić.
Jak zawsze studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie zawiedli – było wiele pytań, trafnych spostrzeżeń i ciekawych refleksji. Wspólna rozmowa pokazała,

Czytaj więcej...

Technologia w służbie czytelnictwa -czyli spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Dzięki połączeniu on-line stawiliśmy sie w komplecie! Dziś rozmawialiśmy na temat Atlasu wysp odległych Judith Schalansky. Wysmakowany album zabrał nas w niesamowitą podróż! Zbiór poetyckich mini esejów pełnych ciekawostek z pogranicza wielu dziedzin nauki i sztuki zachwycił klubowiczów. Gniewosz poleca książkę ze względów na zawarte w niej fakty naukowe. Ewa widzi w Atlasie inspirację do pisania i eksperymentowania ze stylem. Julia poleca miłośnikom historii z dreszczykiem i tajemnicą. Helenę- miłośniczkę ciekawostek, zachwyca styl i forma zachęcająca do dalszych poszukiwań.

Czytaj więcej...

Amelia i Mieszko odebrali dyplomy Małego Czytelnika w ramach ogólnopolskiej akcji Mała książka - wielki człowiek 
Gratulujemy wytrwałości w czytaniu i życzymy wielu kolejnych wspaniałych przygód z książkami!
#MałaKsiążkaWielkiCzłowiek
#MałyCzytelnik



 

Czytaj więcej...

Z okazji Dnia Kobiet do Biblioteki Publicznej w Mierzeszynie przybyły przedszkolaki z kwiatkiem oraz upominkiem dla bibliotekarza. Dzieci opowiadały o swoich mamach, babciach, siostrach, a także o sobie, czyli małych damach, które z okazji święta otrzymały kwiatki, słodycze, a najważniejsze to przytulasy od tatusiów:)
Dzieci poznały treść książki Izabeli Jędraszek „Julka. Moja przyjaciółka”. Opowiada ona o przygodach dziewczynki, pierwszej wizycie z mamą u fryzjera, wspólnym pieczeniu babeczek oraz o spotkaniu urodzinowym. Na zakończenie dzieci wykonały samodzielne laurki, które z wielką radością przekażą swoim rodzicom.

Czytaj więcej...

-proszę pani, czy to bedzie nudna historia? 
zapytał jeden z chłopców, a jego mina sugerowała, że dokladnie tego się spodziewa. Na szczęście, nie mamy w zwyczaju serwować przedszkolakom nudnych historii! Dziś dzieciaki poznały opowieść o pisklęciu, ktore potrzebowało wiecej czasu. Piękna i mądra ksiażka Sabine Bohlman i Emilii Dziubak to doskonały wstęp do rozmów o empatii i mądrym wspieraniu. Serdecznie dziękujemy Sówkom i Jeżykom za odwiedziny! 
#BibliotekaEmocji
#BibliotekaRelacji
#DzieciakiCzytaki

Czytaj więcej...

Czytelniczy Klub Malucha poczuł wiosnę! Najpierw przeczytaliśmy piękną historię -Jutro będę dzielny!, a potem stworzyliśmy własne gniazdka oraz ich mieszkańców. Dziękujemy za dzisiaj i zapraszamy na kolejne spotkania! 
Ratownicy Czytelnictwa





 

Czytaj więcej...

 

KARTA DO KULTURY DLA NASZYCH CZYTELNIKÓW!!!

ZAPRASZAMY DO GRY

NASZE PUBLIKACJE

dkk malee

LICZNIK ODWIEDZIN