BOGATA OFERTA ZA ŚRODKI Z BIBLIOTEKI NARODOWEJ

311 książek, w tym 187 – dla dorosłych, 104 – dla dzieci i 20 popularnonaukowych zakupiliśmy ze środków Biblioteki Narodowej w Warszawie w ramach realizacji zadania pt. „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.
Dzięki temu nastąpiło znaczne zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek:

Czytaj więcej...

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU - PROGRAM NA TYDZIEŃ 6 - 12.12.2021

Trwają zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku pn. „Złota Jesień Seniora z wiedzą przez życie”. Odbywają się one w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich przy ulicy Sportowej 2. Cały czas można dołączyć do słuchaczy. Można przychodzić na wszystkie wykłady, a można tylko na wybrane. Nie ma potrzeby dokonywania wcześniejszych zapisów. Wystarczy po prostu przyjść na zajęcia. Są one oczywiście bezpłatne. Jedyny warunek to ukończenie 55 roku życia.
A oto program na następny tydzień:

Czytaj więcej...

16.12.2021 ŚWIĄTECZNE WARSZTATY RODZINNE

Koło Gospodyń Wiejskich „Babki z Trąbą" oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich zapraszają dzieci wraz z opiekunami (rodzicami, dziadkami itp.) na ŚWIĄTECZNE WARSZTATY RODZINNE, które odbędą się 16 grudnia 2021 roku(czwartek) o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich. Na zajęciach powstawać  będą dekoracje Bożonarodzeniowe (m.in. stroiki i bombki). Warsztaty będą bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa będzie wcześniejsze zapisanie oraz przekazanie jednej z wykonanych ozdób dla

Czytaj więcej...

9.12.2021 WARSZTATY OZDABIANIA CIASTECZEK ŚWIĄTECZNYCH

„Ozdabianie ciasteczek świątecznych” to temat warsztatów dla dzieci, które odbędą się w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich w dniu 9 grudnia 2021 roku (czwartek) w godzinach 15.00 – 17.00. Warsztaty są bezpłatne. Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem 505 016 071. Zapraszamy.

Czytaj więcej...

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU - PROGRAM NA TYDZIEŃ 29.11.- 5.12.

W ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku pn. „Złota Jesień Seniora z wiedzą przez życie” odbyło się już 13 spotkań. Nadal zainteresowanie wykładami jest bardzo dobre. Skorzystało z nich już 51 osób, a średnia na jednym wynosi 21 osób. Zapraszamy więc na kolejne wykłady. Ich program na następny tydzień jest następujący:
29.11. (poniedziałek), godz. 14.00 – 15.45, Warsztaty rozwijające umiejętności, Aleksandra Szewczyk
30.11. (wtorek), godz. 14.00 – 15.45, Przeżycia,

Czytaj więcej...

W SOBOWIDZU DZIECI "UBIERAŁY" JEŻA

Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Sobowidzu. Na początku poznały bibliotekę oraz jej zasoby skierowane dla ich grupy wiekowej. Dzieci chętnie oglądały książeczki i odpowiadały, które im się podobają najbardziej.
Następnie została im przeczytana książka pt. "Wyścig po złotego żołędzia" Katy Hudson. Dzięki opowiadaniu o szybkiej wiewiórce maluchy dowiedziały się, że ważniejsza od wygranej jest przyjaźń.

Czytaj więcej...

WYSTAWA O MACIERZY TAKŻE W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Od początku listopada w Szkole Podstawowej w Trąbkach Wielkich prezentowana jest wystawa pt. „Macierz Szkolna. Przedwojenna oświata polska w dzisiejszej Gminie Trąbki Wielkie”. Na 13 tablicach, autorzy wystawy Bartosz Gondek oraz Marek Kozłow, przedstawili zarys historyczny tworzenia się, jak i działalności, polskich placówek szkolnych w Trąbkach Wielkich i Ełganowie. Poza tym w dwóch gablotach pokazane zostały przedwojenne pamiątki, np. Biuletyn wydany z okazji 15-lecia Macierzy Szkolnej w Gdańsku czy świadectwa

Czytaj więcej...

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU - PROGRAM NA TYDZIEŃ 22-28.11.2021

Za nami 9 wykładów w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku pn. „Złota Jesień Seniora z wiedzą przez życie”. Średnia frekwencja na nich to 22 osoby. Największa liczba osób na wykładzie to 29, a najmniejsza to 14. Dwie osoby były na wszystkich wykładach, a przynajmniej na jednym - 49. Oto program wykładów na następny tydzień:
 - 22 listopada (poniedziałek), godz. 14.00 – 15.45, Kreatywna kompozycja ogrodu działkowego – Aldona Reszka,
- 23 listopada (wtorek), godz. 14.00 – 15.45,

Czytaj więcej...

POMORSKIE BIBLIOTEKARKI ODWIEDZIŁY BIBLIOTEKĘ W MIERZESZYNIE

W dniu 17 listopada 2021 roku Bibliotekę Publiczną w Mierzeszynie odwiedziły pracownice Działu Instrukcyjno-Szkoleniowego Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz bibliotekarki z kilku pomorskich bibliotek. Podczas spotkania dowiedziały się one o etapach prac remontowych przeprowadzonych w bibliotece oraz o procesie tworzenia fototapety zamieszczonej na ścianie. Modernizacja biblioteki spotkała się z dużym podziwem i zainteresowaniem pań, a niektóre praktyczne udogodnienia uznane zostały za

Czytaj więcej...