Nasze publikacje - Trąbki Wielkie

KSIĄŻKOWA CHOINKA

Choinki mogą być różne. Oczywiście są naturalne i sztuczne. Mogą być też nietypowe drzewka bożonarodzeniowe. Jedno z nich znajduje się w Bibliotece Publicznej w Sobowidzu. Powstało z książek Dariusza Dolatowskiego "Z dziejów sołectwa Trąbki Wielkie w gminie Trąbki Wielkie od czasów najdawniejszych do 1945 roku". Przy okazji zapraszamy do ich nabywania w cenie 10 zł. Może być doskonałym upominkiem pod…choinkę.

KSIĄŻKA O TRĄBKACH WIELKICH OFICJALNIE PRZEDSTAWIONA

Oficjalna prezentacja książki Dariusza Dolatowskiego "Z dziejów sołectwa Trąbki Wielkie w gminie Trąbki Wielkie od czasów najdawniejszych do 1945 roku" odbyła się w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich w dniu 8 grudnia 2018 roku. Autor przedstawił najważniejsze wydarzenia z historii tego sołectwa, w tym także wiele mało znanych faktów. Na przykład poinformował o istnieniu w Trąbkach Wielkich domu podcieniowego oraz o antypolskiej działalności w okresie Wolnego Miasta Gdańska i w czasie II wojny światowej księży katolickich Maxa Herbsta i Feliksa

Czytaj więcej...

8.12.2018 PROMOCJA KSIĄŻKI "Z DZIEJÓW SOŁECTWA TRĄBKI WIELKIE..."

W dniu 8 grudnia 2018 roku (sobota) o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich odbędzie się promocja książki "Z dziejów sołectwa Trąbki Wielkie w gminie Trąbki Wielkie od czasów najdawniejszych do 1945 roku". W promocji udział weźmie autor publikacji Dariusz Dolatowski. Będzie wtedy można także zaopatrzyć się w książkę z autografem autora.
Książka jest wyjątkowa, gdyż została wydana w Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej...