KONKURS „GDY CZYTAM TO…” ROZSTRZYGNIĘTY

Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich zaprosiła dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Konkursie Kreatywnym „Gdy czytam książkę to…”. Nadesłanych zostało 25 prac. Najwięcej, bo aż 20, było prac plastycznych. Poza tym były 2 zdjęcia i po jednym: filmik, praca tekstowa i zestaw zdjęć. Wszystkie zostały poddane ocenie Jury. W jej skład wchodzili:
Patrycja Jereczek i Mariusz Czerwiński z Urzędu Gminy Trąbki Wielkie, radne – Wioleta Frydrych i Justyna Perka, nauczycielki – Kamilla Cieślak i Aleksandra Nowogrodzka oraz bibliotekarki – Anna Chmielewska, Monika Kosznik, Katarzyna Mądraszewska i Ewa Papis. Każda z w/w osób miała za zadanie wybranie trzech najlepszych prac, które otrzymywały punkty: za 1. miejsce - 5, za 2. miejsce - 3 i za 3. miejsce. – 1. Po ich zsumowaniu okazało się, że najwięcej punktów w kategorii dzieci (r. 2008 i młodsi) otrzymali: Marika Werochowska z Gołębiewa Wielkiego za pracę plastyczną, Krzysztof Pietrzak z Mierzeszyna za udział w filmiku i Amelia Mucha z Trąbek Wielkich za pracę plastyczną. I to oni zajęli miejsca od 1 do 3. Pozostałym, którzy otrzymali punkty od jurorów przyznano wyróżnienia. Są to: Amelia Bartkowiak z Trąbek Małych, Zuzanna Dolna z Gołębiewa Wielkiego, Kinga Flis z Gołębiewa Wielkiego, Igor Klein z Gołębiewa Średniego, Anna Laskowska z Kleszczewa, Witold Lemańczyk-Bogdan z Gołębiewka, Zuzanna Miękina z Kłodawy, Krzysztof Pasztaleniec z Trąbek Wielkich, Amelia Rychter z Kaczek, Igor Zwiewka z Rościszewa. W kategoriach młodzież i dorośli praca jurorów nie była potrzebna, gdyż w tej pierwszej nie zgłoszona żadnej pracy, a w tej drugiej – tylko jedną. Tak więc w kategorii dorośli pierwsze miejsce zajęła Barbara Harbul z Sobowidza za pracę tekstową.
Nagrodami dla laureatów są dyplomy, książki, termosy, kubki i materiały plastyczne, dla wyróżnionych - dyplomy, książki, termosy, kubki, a dla pozostałych – kubki.
Ze względu na pandemię COVID-19 nie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Trąbkach Wielkich po ich odbiór.
Poniżej prezentujemy prace konkursowe.

Konkurs Gdy czytam - Barbara Harbul Wstecz