NA WYKŁADZIE UNIWERSYTETU III WIEKU O NORBERTANACH

Nie „O patriotyzmie w słowach i czynach filozofów”, a o „Zasłużonych dla Europy, a nieznanych – Norbertanach” dowiedzieli się na pierwszym wykładzie studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku Archidiecezji Gdańskiej Filii w Trąbkach Wielkich. Niestety dr Lech Grudziński nie mógł przyjechać w dniu 20 października 2018 roku do Biblioteki Publicznej w Trąbkach Wielkich i zastąpił go ks. dr hab. Zdzisław Kropidłowski. Opowiedział on o niezwykłej historii św. Norberta, o zakonie norbertanów i norbertanek, a także o miejscach, w których przebywali. Spotkanie zakończyło zaprezentowanie przez wykładowcę trzech wersji Hymnu Uniwersytetu Trzeciego Wieku Archidiecezji Gdańskiej.
Na kolejne spotkanie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku Archidiecezji Gdańskiej zapraszamy do kościoła parafialnego w Kłodawie w dniu 27 października 2018 roku (sobota). Po Mszy św. o godz. 14,00 będzie grill w ogrodzie księdza proboszcza, śpiewy i możliwość zapisania się na zajęcia. Program zajęć znajduje się na stronie www.utw7.pl w zakładce: „Terminy spotkań, tematy i wykładowcy”. Warunkiem uruchomienia Uniwersytetu w Trąbkach Wielkich jest zgłoszenie się minimum 35 chętnych. Opłata za semestr (jak we wszystkich uniwersytetach) wynosi 100 zł za semestr. W jego regulaminie nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich zajęciach, nie ma też zaliczeń i egzaminów. Największą jego wartością jest możliwość spotkania i wysłuchania wysokiej klasy specjalistów, uzupełnianie wiedzy humanistycznej oraz zawiązanie wspólnoty, która się wspiera i cieszy życiem, szczególnie na starość. Nie ma też limitów wiekowych, jest on otwarty dla każdego.
Serdecznie zapraszamy.