„CZYTANIE NA POLANIE” PRZEDSZKOLAKOM

Podsumowaniem comiesięcznych spotkań przedszkolaków w bibliotece w Trąbkach Wielkich był Piknik Czytelniczy „Czytanie na polanie”. Odbył się on w dniu 9 czerwca 2017 roku na Placu Herbowym. Udział w nim wzięło ok. 100 dzieci. Czytającymi byli: Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol, Przewodnicząca Klubu Seniora z Kaczek Maria Grabińska, Z-ca Dyrektora Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich Irena Drożyńska, Prezes Fundacji Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek” Władysław Ornowski, Dyrektor GOKSiR Leszek Orczykowski, gimnazjalistki: Nikola i Iza, a także dwoje przedszkolaków: Marcelina i Maks. Czytali oni fragmenty książki Jana Brzechwy „ZOO”. Następnie przed dziećmi wystąpiła grupa teatralna „Książkowe moliki” działająca przy bibliotece w Trąbkach Wielkich ze spektaklem „Mała Czarownica”. Gościnnie w przedstawieniu wystąpił także Władysław Ornowski. Widzowie zgotowali aktorom burzliwy aplauz. Natomiast za przygotowanie grupy oraz za prowadzenie przedszkolaków przez świat literatury dziecięcej w roku szkolnym 2016/2017 kustosz biblioteki w Trąbkach Wielkich Anna Chmielewska otrzymała podziękowanie od Przedszkola, które wręczyła nauczycielka Jolanta Kuczkowska.
Potem dzieci otrzymały słodycze i napoje, i zaproszone zostały do wspólnej zabawy przy muzyce. Wodzirejem był Klaun Wojtek. Wyczarowywał on z kolorowych balonów różnego rodzaju zwierzątka, częstował watą cukrową i przeprowadzał różne gry i zabawy.
Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci otrzymały maskotki. Organizatorami tego wydarzenia byli: Przedszkole im. J. Brzechwy oraz Gminna Biblioteka Publiczna.


 Wstecz