CZYTALI NA PIKNIKU PRZEDSZKOLAKOM

W dniu 10 czerwca 2015 roku odbył się 2. Piknik z książką pt. „Z przedszkolakami pod Trąbkami – czytanie na polanie”. Za polanę służył tym razem Plac Herbowy. Czytającymi byli: Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol, Z-ca Dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim Anna Krawycińska, Prezes Fundacji Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek” Władysław Ornowski oraz Izabela Kicińska z Urzędu Gminy Trąbki Wielkie.

Słuchaczami natomiast – blisko 100 dzieci z Przedszkola w Trąbkach Wielkich, które zasiadły na kocach na skarpie przy Placu. Wysłuchały one z zainteresowaniem fragmentów książki węgierskich autorek Istvánné Csendes i Edit Dobos pt. „Bystruś. Przygody małego skrzata”. Następnie na podstawie wysłuchanych fragmentów, w czterech grupach wraz z czytającymi, namalowały farbami na arkuszach brystolu ilustracje. Wszystkie prace były niezwykle barwne, a ich autorzy zasłużyli na nagrody. Czytający otrzymali więc dyplomy i słodycze, a dzieci oprócz słodyczy także książki.
Organizatorami Pikniku były: Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich oraz Przedszkole w Trąbkach Wielkich.
Organizatorzy dziękują gimnazjalistom z młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece w Trąbkach Wielkich za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Pikniku.