PRZEDSZKOLAKI NA PIKNIKU CZYTELNICZYM

Rok 2014 został ogłoszony przez organizacje zrzeszające bibliotekarzy, księgarzy, wydawców i drukarzy Rokiem Czytelnika, którzy  w ten sposób postanowili uczcić 650 lat działań na rzecz książki. Z tej to okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich postanowiła zorganizować w dniu 25 czerwca 2014 roku Piknik z książką pt. „Z przedszkolakami pod Trąbkami – czytanie na polanie”. Niestety deszcz uniemożliwił zorganizowanie imprezy na świeżym powietrzu. Odbyła się ona więc w Sali widowiskowej GOKSiR.

Uczestniczyło w niej 98 dzieci z Przedszkola w Trąbkach Wielkich. Siedząc na kocach wysłuchały one fragmentów książki Doroty Gellner „Czekoladki dla sąsiadki”. Poszczególne rozdziały czytali: Dyrektor Przedszkola w Trąbkach Wielkich Anna Tysler, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich Przemysław Sautycz, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trąbkach Wielkich Leszek Orczykowski oraz uczennica Gimnazjum w Trąbkach Wielkich Magdalena Nowak. Dzieci usłyszały rozdziały o psotnym kocie, niesfornym psie, sąsiedzie z sąsiedniej klatki, a także o mężu sąsiadki. Historyjki z sąsiadką w tle rozbawiły wszystkich. Następnie ogłoszony został konkurs na plakat dotyczący poszczególnych rozdziałów książki. Dzieci zostały podzielone na cztery grupy. Każda z nich, z jednym czytającym oraz przedszkolankami, przy pomocy papieru, bibuły i mazaków wykonała plakaty. O tym, który z nich był najlepszy miały zadecydować dzieci oklaskami. Zdaniem prowadzącej konkurs Jolanty Kuczkowskiej były one takie same dla każdej z czterech prac. Dlatego też ich autorzy, czyli wszystkie dzieci, otrzymały nagrody w postaci książek oraz słodycze. Mamy nadzieję, że w przyszłości będą one czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Trąbkach Wielkich.
Organizatorami Pikniku były: Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich oraz Przedszkole w Trąbkach Wielkich.
Organizatorzy dziękują gimnazjalistom z młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece w Trąbkach Wielkich za pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu Pikniku. Wstecz